پرش به محتوای اصلی

 
با اعلام رییس کمیته ملی موزه های ایران ؛

موزه ارتباطات ، موزه برتر در دوران شیوع کرونا شد

بر اساس اعلام رییس کمیته ملی موزه های ایران « ایکومICOM » ، موزه ارتباطات به دلیل نقش موثری که در تحقق شعار « موزه ها زنده‌اند » در دوران شیوع کرونا ایفا کرد ، به عنوان موزه شاخص و برتر معرفی شد .

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست ، احمد محیط طباطبایی رییس کمیته ملی موزه های ایران « ایکوم ICOM » با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و اهمیت حضور حداقلی مردم در خارج از خانه و تعطیلی موزه‌ها و اماکن تاریخی ، گفت : موزه ملی ارتباطات در این دوران ابتکار عمل را در دست گرفت و با فراهم کردن مجموعه‌ای از شرایط ، امکان بازدید غیرحضوری علاقه‌مندان و دوست‌داران فرهنگ و تاریخ کشور را فراهم کرد .

وی افزود : موزه ملی ارتباطات با پشتیبانی کمیته ملی موزه‌های ایران ، با ارایه اینترنت رایگان به سایر موزه‌ها ، علاوه بر اینکه امکان ایجاد تورهای بازدید مجازی و انتشار آن در شبکه‌‌های اجتماعی و فضای مجازی را فراهم کرد ، خود نیز در این زمینه پیشتاز شد .

محیط طباطبایی با اشاره به اینکه در ایام تعطیلات نوروز ، ١٣ موزه ایران تورهای مجازی برگزار کردند ، تصریح کرد : اقدام موثری که به کمک موزه ملی ارتباطات صورت گرفت الگویی شد تا سایر موزه‌ها در صفحات اختصاصی خود در بستر شبکه های اجتماعی ، به ایجاد تورهای مجازی اقدام کنند . به گفته وی ، همکاری سازنده موزه ملی ارتباطات موجب شد همزمان با روز جهانی موزه‌ها « ٢٩ اردیبهشت » ، امکان ایجاد ارتباط جهانی با موزه‌های ایران فراهم شود . رییس کمیته ملی موزه های ایران « ایکومICOM » درباره همکاری های انجام شده بین موزه ها ، گفت : همکاری سازنده موزه ملی ارتباطات با سایر موزه‌ها از جمله موزه ملی علوم فناوری ، موزه ملی کاخ گلستان ، موزه ملی کاخ سعدآباد ، موزه ملک به ویژه موزه ملی ایران ، توانست الگویی برای سایر موزه‌های کشور از موزه بومیان کیش گرفته تا موزه آذربایجان در تبریز ، فراهم کند تا گام‌های موثری در زمینه شناخت و معرفی خود به کمک فناوری‌ اطلاعات بردارند . وی با تقدیر از اقدامات موزه ملی ارتباطات در پیشیبانی از موزه‌ها در دوران شیوع کرونا که مورد توجه شورای بین‌المللی موزه‌ها نیز قرار گرفت تاکید کرد : این موزه ، رویکرد مثبتی که به تقویت جایگاه موزه‌ها به عنوان نهادی فرهنگ‌ساز و نقش‌آفرین در معرفی تاریخ و هنر کشور ایفا می‌کند را تداوم دهد . بر اساس همین گزارش ، موزه‌ها و اماکن تاریخی بسیاری در کشور زیرمجموعه موزه ارتباطات هستند و به همین دلیل ، موزه  ارتباطات به عنوان « موزه ملی ارتباطات » مطرح شده است .

۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۲۹
اظهار نظر
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید