اخبار

احمد مسجد جامعی در بازدید از موزه ارتباطات:

روز تهران، روز همه ایرانیان است

روز تهران، روز همه ایرانیان است
احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر پایتخت به مناسبت روز «تهران» همراه جمعی از مدیران شهری ، میراث فرهنگی و خبرنگاران از موزه ارتباطات بازدید کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران در بازدید از موزه ارتباطات با اشاره به اهمیت این موزه، گفت: زمانی که بازدید کننده ای وارد بنای این موزه می شود از آراستگی ، پیراستگی و نظم و ترتیب و به روز بودن آن به حضور مدیری دانا و توانا در آن پی می برد.
وی به معماری موزه ارتباطات اشاره کرد و افزود: معماری این موزه نشان می دهد که مدیر آن معماری، هنر و فرهنگ را می شناسد و شناخت، موضوع مغتنمی است که در این موزه وجود دارد.
مسجد جامعی در بخش دیگر از سخنان خود به روز تهران اشاره کرد و گفت: این روز دستاورد زحمات خبرنگاران در بازشناسی و توجه به تهران در برنامه های تهرانگردی است.
وی توجه به تهران را توجه به تمام ایران دانست و افزود: تهران به نحوی بازتاب کل ایرانیان است و به نوعی روز تهران روز تمام ایرانیان است که به سرزمین و آیین مشترک خود عشق می ورزند.
عضو شورای شهر تهران اظهار امیدواری کرد در آینده روزهای شهرهای مختلف کشور را نیز داشته باشیم.
وی همچنین از مدیران پست برای انتشار تمبر تهران تشکر کرد.
علی اکبر نصر آبادی رییس موزه ارتباطات نیز در این بازدید با اشاره به تاریخچه راه اندازی این موزه، گفت: این موزه در سال 68 با 6 هزار متر مربع راه اندازی شد و هم اکنون در 15 هزار متر مربع با ثبت میراث فرهنگی در حال فعالیت است.
وی افزود: این موزه در ابتدا موزه پست و بعد به موزه پست و مخابرات تغییر نام داد و هم اکنون نیز به عنوان موزه ارتباطات نامگذاری شده است و آثار ماندگاری در این موزه وجود دارد. 

بازدید از موزه ارتباطات به مناسبت روز تهران3
حسین نعمتی مدیر عامل شرکت ملی پست ایران، نیز که در این بازدید حضور داشت با اشاره به تاریخچه تشکیل پست در ایران، گفت: بعد از دوره قاجار پست رسمیت یافت و بعد از تشکیل وزارت پست، تلگراف و تلفن، تاکنون اداره پست با ساختار سازمانی مشغول خدمت رسانی به مردم است.
وی که در آستانه روز جهانی پست سخن می گفت، پست ایران را یکی از پست های مطرح در دنیا عنوان کرد و افزود: ایران در میان 192 کشور دنیا که عضو اتحادیه جهانی پستی هستند جایگاه مناسبی دارد.
مدیر عامل شرکت ملی پست ایران با اشاره به اینکه مرسولات پستی در دنیا شامل تحولاتی شده است، گفت: در پست امروز از خدمات پست نامه به سمت خدمات کالا تغییر کرده است و توانسته است برای خرید و فروش های اینترنتی ساز و کار خوبی را آماده کند.
وی که به مناسبت روز تهران در موزه پست حضور داشت با اشاره به اینکه در تهران بزرگ 4 هزار کارمند در پست مشغول به فعالیت هستند، افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری 100 میلیون ترافیک پستی شامل 70 میلیون صادره و 30 میلیون وارده در تهران جابجا شده است که در نوع خود قابل توجه است.
نعمتی ظرفیت شبکه پستی را برای کاهش آلودگی هوا و صرفه جویی در زمان و همچنین کارکردهای اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مناسب توصیف کرد.

 

روز تهران2

 

۱۶ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۱۱۶

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید