اخبار

سازمان فضایی ایران برگزار می کند:

کارگاه آموزشی شبیه سازی دیوان بین المللی دادگست

کارگاه آموزشی شبیه سازی دیوان بین المللی دادگست
کارگاه آموزشی حقوق فضا تحت عنوان" موت کورت حقوق فضا" با مشارکت سازمان فضایی و دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه روز سه شنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۰ لغایت ۱۲ در محل موزه ارتباطات برگزار می شود.

 

دکتر محمدی دبیر این کارگاه در این خصوص گفت: چند سالی است که در کشور همزمان با پیشرفت های فناوری فضایی، موضوع تربیت نیروی انسانی متخصص در حقوق فضا نیز در دستور کار دست اندرکاران قرار گرفته است. سازمان فضایی ایران نیز طی سه سال گذشته مبادرت به حمایت از برگزاری مسابقات ملی و بین المللی نموده است و در سال جاری نیز تیم دانشجویی دانشکده وزارت امور خارجه، به عنوان تنها تیمی که حائز شرایط لازم برای شرکت در مسابقات منطقه ای شد، با حمایت سازمان فضایی ایران و دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه در مسابقات مذکور در کشور استرالیا شرکت نمود.
محمدی افزود: با توجه به سیاست ها و برنامه های ترویجی و لزوم انتقال تجربیات حاصله به علاقه مندان و دانشجویان، برنامه ای تحت عنوان" کارگاه آموزشی شبیه سازی دیوان بین المللی دادگستری (موت کورت)" ترتیب داده شده است. از کلیه علاقه مندان و دانشجویان دعوت می شود تا در این برنامه که با حضور تیم اعزامی و اجرای برنامه شبیه سازی دیوان بین المللی دادگستری با موضوع حقوق فضا برگزار خواهد شد شرکت نمایند.
شایان ذکر است مسابقات موت کورت به مجموعه فعالیت ها و فرایند هایی گفته می شود که از طریق شبیه سازی تمام یا بخشی از شیوه برگزاری یک دادگاه، محاکمه بین المللی و یا دیوان داوری انجام می شود.

 

سازمان فضایی ایران 2

۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۱۹۰

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید