اخبار

موزه گردی اعضای اتحادیه پست آسیا و اقیانوسیه

موزه گردی اعضای اتحادیه پست آسیا و اقیانوسیه
بازدید اعضای دوازدهمین کنگره اتحادیه پست آسیا و اقیانوسیه و مشاوران پستی از موزه ارتباطات

اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه با حضور 4 کشور تشکیل و اولین کنگره خود را در مانیل پایتخت فیلیپین در سال 1965 برگزار کرد. جمهوری اسلامی ایران در سال 1985 به عنوان ناظر در کنگره پنجم در تایلند شرکت نمود. در سال 1995 ایران بعنوان عضو رسمی اتحادیه پذیرفته شد و در سال 2000 میزبانی کنگره هشتم را بعهده داشت در حال حاضر 32 کشور عضو اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه هستند.

  لین دبیر کل اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، آنانت نارایان ناندا معاون وزیر در امور پست دولت هندوستان و مسئولان ارشد پستی 32 کشور عضو اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، از جمله شرکت کنندگان در این بازدید از موره ی ارتباطات بودند.  

جالب است که تمبریادبود این گردهمایی توسط دکتر واعظی،وزیر محترم ارتباطات ممهور و با حضور مهندس مهری معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست، دکتر فرحی مدیرعامل پست بانک ایران، رونمایی شد. همچنین سایر حاضرین به رسم یادبود برحاشیه آن یادداشت نگاشتند.شرکت ملی پست تمبر یادبود کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه را در یک قطعه به ابعاد  32 *44سانتی متر، به ارزش هر سری 9 هزار ریال با  تیراژ 160 هزار قطعه چاپ و منتشر نمود .این تمبر با بهره مندی از تکنیک های کامپیوتری طراحی و  توسط آتلیه دبیرخانه شورای تمبر اجرا شده است.

در ادامه، گزارش تصویری این بازدید را خواهیم داشت.

 appu 2 appu 1

appu 6
appu 5
appu 4
appu 3


۱۸ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۵۹۷

اظهارنظر


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید